Siirry sivun sisältöön
Valikko
KooKoo Jäätaiturit
Etusivu
Seura
Näytä sivun Seura alasivut
+
Piilota sivun Seura alasivut
-
Yhteystiedot
Näytä sivun Yhteystiedot alasivut
+
Piilota sivun Yhteystiedot alasivut
-
Yksinluistelun toimihenkilöt ja ryhmävastaavat
Muodostelman toimihenkilöt
PoKLin toimisto ja laskutus
Arvot
Markkinointisopimus
Tietosuojaseloste
Teroituspalvelu
Lomakkeet ja ilmoittautuminen
Toimintakäsikirja 2023-2024
Seura
Näytä sivun Seura alasivut
+
Piilota sivun Seura alasivut
-
Yhteystiedot
Näytä sivun Yhteystiedot alasivut
+
Piilota sivun Yhteystiedot alasivut
-
Ota yhteyttä
Jaostot ja toimihenkilöt
Päätoimiset valmentajat
Tuntivalmentajat
Näytä sivun Tuntivalmentajat alasivut
+
Piilota sivun Tuntivalmentajat alasivut
-
Valmentajaesittelyt
Näytä sivun Valmentajaesittelyt alasivut
+
Piilota sivun Valmentajaesittelyt alasivut
-
Anni Uutela
Kuukausimaksut
Näytä sivun Kuukausimaksut alasivut
+
Piilota sivun Kuukausimaksut alasivut
-
Markkinointisopimus
Kannattajajäsenet
Pelisäännöt
Arvot
Materiaalipankki
Taitoluistelijan varusteinfo
KKJT-tuotteet
Näytä sivun KKJT-tuotteet alasivut
+
Piilota sivun KKJT-tuotteet alasivut
-
Seuravaatteet
Kuvia
Näytä sivun Kuvia alasivut
+
Piilota sivun Kuvia alasivut
-
Treenikuvia
Näytä sivun Treenikuvia alasivut
+
Piilota sivun Treenikuvia alasivut
-
KouJT:n ekat treenit tammikuussa 2010
Mustien treeneistä
Vaaleanpunaisten, Pinkkien ja Pronssisten treenit
Kevät 2011
Näytä sivun Kevät 2011 alasivut
+
Piilota sivun Kevät 2011 alasivut
-
Ennen näytöstä
Kesäloman kynnyksellä
Muodostelmaluistelu 2011
Treenit Kuusaalla 29.12.2011
Kevään 2012 vimppoja treenejä
Leirikuvia
Näytä sivun Leirikuvia alasivut
+
Piilota sivun Leirikuvia alasivut
-
Risport-taitoluisteluleiri Kuusankoskella elokuussa 2010
Niinirannan leiri -10
Kuusankosken Kesäleiri 2011
Niinirannan leiri 2011
Kuusankosken Kesäleiri 2012
Perheleiri 2012
Perheleiri 2013
Yksinluistelun kesäleiri elokuussa 2019
Kilpailukuvia
Näytä sivun Kilpailukuvia alasivut
+
Piilota sivun Kilpailukuvia alasivut
-
SM-senioreiden ja -junioreiden 1. vk 18.-19.10.2014
KTL:n kutsukilpailut 5.10.2014
KouJT:n muodostelmaluistelu kutsukilpailut 24.1.2015
Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut 24.1.2016
YL Tähtisarjojen kutsukilpailu 3.11.2019
Tinttien kutsukilpailu 3.11.2019
YL Seniorien, Juniorien ja Noviisien 2. lohkon 2. lohkokilpailu 11.-12.1.2020
ML Helmikisat 23.2.2020
Näytä sivun ML Helmikisat 23.2.2020 alasivut
+
Piilota sivun ML Helmikisat 23.2.2020 alasivut
-
Aikuiset
Noviisit
Tulokkaat
Minorit
Juniorit
Seniorit
Pikkuhelmet ja Team Diamond Pearl
Palkintojenjako
Näytöskuvia
Näytä sivun Näytöskuvia alasivut
+
Piilota sivun Näytöskuvia alasivut
-
Hokli-Pokli jääsirkus
Saapuuko joulu Korvatunturille?
Sumulaakson Seikkailijat Aarrejahdissa
Jouluinen jäägaala 2011
Usvalaakson uhka
Siljan päiväkirja 2012
Utuisen kanjonin tarina 2013
Mikko ja Liisa pelastavat joulun 2013
Liisa Ihmemaassa Jääsatu 2014
Pähkinänsärkijä 2014
Peter Pan 2015
Matka maailman ympäri - joulun 2015 jäägaala
Pieni merenneito 2016
Madagascar 2017
Prinsessa Ruusunen 2018
Mielen sopukoissa - Inside Out 2019
Joulun elokuvamaraton 2019
Kuvia eri tapahtumista
Näytä sivun Kuvia eri tapahtumista alasivut
+
Piilota sivun Kuvia eri tapahtumista alasivut
-
Puhtaallemeno Kouvolassa 8.9.2013
Kuvat 2010 - 2011
Näytä sivun Kuvat 2010 - 2011 alasivut
+
Piilota sivun Kuvat 2010 - 2011 alasivut
-
KouJT ja Duudsonit
Pulkkamäessä 20.12.
Puhtaallemeno Kuusankoskella 30.1.2011
Puhtaallemeno Kouvolassa 29.3.2011
PoKLin päättäjäiset 2011
Olympix 2011
Kuvat 2011 - 2012
Näytä sivun Kuvat 2011 - 2012 alasivut
+
Piilota sivun Kuvat 2011 - 2012 alasivut
-
Taiteiden Yö 2011
Puhtaallemeno 17.9.2011
KooKoon pelissä 14.12.2011
Joulukuvia 2011
Ystävänpäiväluistelut 14.2.2012
Muokkakuvia
Kuvat 2012 - 2013
Näytä sivun Kuvat 2012 - 2013 alasivut
+
Piilota sivun Kuvat 2012 - 2013 alasivut
-
Puhtaallemeno Valkealassa 2.9.2012
Puhtaallemeno Kouvolassa 29.9.2012
Yksilökuvat 2012
Puhtaallemeno Kouvolassa 17.10.2020
Tallinna 2016
Yhteistyökumppaneitamme
Arkisto
Näytä sivun Arkisto alasivut
+
Piilota sivun Arkisto alasivut
-
Kilpailut 2010 - 11
Näytä sivun Kilpailut 2010 - 11 alasivut
+
Piilota sivun Kilpailut 2010 - 11 alasivut
-
17.10.2010 (YL)
Näytä sivun 17.10.2010 (YL) alasivut
+
Piilota sivun 17.10.2010 (YL) alasivut
-
Kilpailuorganisaatio
6.2.2011 (YL)
Näytä sivun 6.2.2011 (YL) alasivut
+
Piilota sivun 6.2.2011 (YL) alasivut
-
Kilpailuorganisaatio
Kutsukilpailut 6.2.2011
Tinttiparaati 19.2.2011
Näytä sivun Tinttiparaati 19.2.2011 alasivut
+
Piilota sivun Tinttiparaati 19.2.2011 alasivut
-
Kilpailuorganisaatio
Tinttiparaati 19.2.2011
26. - 27.3.2011 (ML)
Näytä sivun 26. - 27.3.2011 (ML) alasivut
+
Piilota sivun 26. - 27.3.2011 (ML) alasivut
-
Kilpailuorganisaatio
Muokkakisat 26.-27.3.2011
Kilpailut 2011 - 12
Näytä sivun Kilpailut 2011 - 12 alasivut
+
Piilota sivun Kilpailut 2011 - 12 alasivut
-
KouJT:n kotikisat
Näytä sivun KouJT:n kotikisat alasivut
+
Piilota sivun KouJT:n kotikisat alasivut
-
Kutsukilpailut 1.10.2011 (YL)
Kutsukilpailut 19.11.2011 (YL)
Tintti-mini-paraati 11.2.2012
Muodostelman loppukisat 2012
Näytä sivun Muodostelman loppukisat 2012 alasivut
+
Piilota sivun Muodostelman loppukisat 2012 alasivut
-
Info
Joukkueet
Joukkueiden ruokailu
Majoitus
Talkooväki
Tulokset
Kuvia
Saapuneet kutsut
Kilpailut 2012 - 13
Näytä sivun Kilpailut 2012 - 13 alasivut
+
Piilota sivun Kilpailut 2012 - 13 alasivut
-
Saapuneet kutsut, syksy 2012
Saapuneet kutsut, kevät 2013
Kotikilpailut
Näytä sivun Kotikilpailut alasivut
+
Piilota sivun Kotikilpailut alasivut
-
Tuhansien tähtien kutsukilpailu 3. - 4.11.
Näytä sivun Tuhansien tähtien kutsukilpailu 3. - 4.11. alasivut
+
Piilota sivun Tuhansien tähtien kutsukilpailu 3. - 4.11. alasivut
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Debytanttien ja noviisien valintakilpailu 2.12.
Näytä sivun Debytanttien ja noviisien valintakilpailu 2.12. alasivut
+
Piilota sivun Debytanttien ja noviisien valintakilpailu 2.12. alasivut
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Tinttiparaati 19.1.
Näytä sivun Tinttiparaati 19.1. alasivut
+
Piilota sivun Tinttiparaati 19.1. alasivut
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Kutsukilpailut ja itäisen alueen 3. silmucupin osakilpailu 2.2.
Näytä sivun Kutsukilpailut ja itäisen alueen 3. silmucupin osakilpailu 2.2. alasivut
+
Piilota sivun Kutsukilpailut ja itäisen alueen 3. silmucupin osakilpailu 2.2. alasivut
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut 16.3.
Näytä sivun Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut 16.3. alasivut
+
Piilota sivun Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut 16.3. alasivut
-
Tulokset
Kilpailut 2013 - 14
Näytä sivun Kilpailut 2013 - 14 alasivut
+
Piilota sivun Kilpailut 2013 - 14 alasivut
-
2. - 3.11.2013 SM-noviisien valintakilpailut (YL)
Näytä sivun 2. - 3.11.2013 SM-noviisien valintakilpailut (YL) alasivut
+
Piilota sivun 2. - 3.11.2013 SM-noviisien valintakilpailut (YL) alasivut
-
Majoitustarjouksia
Kilpailuorganisaatio
Talkoolaisten ilmoittautuminen
24.11.2013 Tuhansien tähtien kutsukilpailut (YL)
Näytä sivun 24.11.2013 Tuhansien tähtien kutsukilpailut (YL) alasivut
+
Piilota sivun 24.11.2013 Tuhansien tähtien kutsukilpailut (YL) alasivut
-
Tulokset
26.1.2014 Kutsukilpailut, ISU-arviointi (YL)
Näytä sivun 26.1.2014 Kutsukilpailut, ISU-arviointi (YL) alasivut
+
Piilota sivun 26.1.2014 Kutsukilpailut, ISU-arviointi (YL) alasivut
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Talkoolaisten ilmoittautuminen
Muodostelman loppukilpailut 22. - 23.3.2014
Näytä sivun Muodostelman loppukilpailut 22. - 23.3.2014 alasivut
+
Piilota sivun Muodostelman loppukilpailut 22. - 23.3.2014 alasivut
-
Info
DVD ja kisatuotteet
Kuvia
Tulokset
28.3. A-silmujen Timanttifinaali
Näytä sivun 28.3. A-silmujen Timanttifinaali alasivut
+
Piilota sivun 28.3. A-silmujen Timanttifinaali alasivut
-
Tulokset
Kilpailut 2014 - 15
Näytä sivun Kilpailut 2014 - 15 alasivut
+
Piilota sivun Kilpailut 2014 - 15 alasivut
-
ISU-sarjojen kutsukilpailu 22.2.
Näytä sivun ISU-sarjojen kutsukilpailu 22.2. alasivut
+
Piilota sivun ISU-sarjojen kutsukilpailu 22.2. alasivut
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Testi-ilmoittautuminen
ML-kutsukilpailu 24.1.2015
Näytä sivun ML-kutsukilpailu 24.1.2015 alasivut
+
Piilota sivun ML-kutsukilpailu 24.1.2015 alasivut
-
Talkoolaiset
SM-noviisien 2. vk, 2 lohkoa, 10. - 11.1.2015
Näytä sivun SM-noviisien 2. vk, 2 lohkoa, 10. - 11.1.2015 alasivut
+
Piilota sivun SM-noviisien 2. vk, 2 lohkoa, 10. - 11.1.2015 alasivut
-
Kilpailuorganisaatio
Talkoolaisen ohje
Majoitustarjoukset
Tähtisarjojen kutsukilpailu 15.11.2014
Näytä sivun Tähtisarjojen kutsukilpailu 15.11.2014 alasivut
+
Piilota sivun Tähtisarjojen kutsukilpailu 15.11.2014 alasivut
-
Kilpailuorganisaatio
Tulokset
YL & JT: SM-seniorien ja -juniorien ja JT SM-noviisien 1. vk
Näytä sivun YL & JT: SM-seniorien ja -juniorien ja JT SM-noviisien 1. vk alasivut
+
Piilota sivun YL & JT: SM-seniorien ja -juniorien ja JT SM-noviisien 1. vk alasivut
-
Majoitustarjoukset
Kuvia
Kilpailuorganisaatio
Kilpailut 2015 - 16
Näytä sivun Kilpailut 2015 - 16 alasivut
+
Piilota sivun Kilpailut 2015 - 16 alasivut
-
Saapuneet kutsut, syksy 2015
Saapuneet kutsut, kevät 2016
Kymenlaakso Cup 2015
Näytä sivun Kymenlaakso Cup 2015 alasivut
+
Piilota sivun Kymenlaakso Cup 2015 alasivut
-
Announcement
Schedule
Accommodation
Talkoolaiset
Results
ML-Aluemestaruuskilpailu 2016
Näytä sivun ML-Aluemestaruuskilpailu 2016 alasivut
+
Piilota sivun ML-Aluemestaruuskilpailu 2016 alasivut
-
Osallistuvat joukkueet
Kisaruokailu
Tinttiparaati Inkeroisissa 2016
Kilpailut 2016 - 17
Näytä sivun Kilpailut 2016 - 17 alasivut
+
Piilota sivun Kilpailut 2016 - 17 alasivut
-
Kotikilpailut kaudella 2016-2017
Näytä sivun Kotikilpailut kaudella 2016-2017 alasivut
+
Piilota sivun Kotikilpailut kaudella 2016-2017 alasivut
-
23.10.2016 Tähtisarjojen kutsukilpailu
Näytä sivun 23.10.2016 Tähtisarjojen kutsukilpailu alasivut
+
Piilota sivun 23.10.2016 Tähtisarjojen kutsukilpailu alasivut
-
Talkoo-organisaatio
Ilmoittautuminen kisatalkoisiin
ML Kansallisten sarjojen 1. kilpailu
Näytä sivun ML Kansallisten sarjojen 1. kilpailu alasivut
+
Piilota sivun ML Kansallisten sarjojen 1. kilpailu alasivut
-
Kutsu&vahvistus
Yleisö
Talkoosivu
Näytä sivun Talkoosivu alasivut
+
Piilota sivun Talkoosivu alasivut
-
Talkooilmoittautuminen
Talkooruokatilaus
Lohko 1 Joukkueet
Näytä sivun Lohko 1 Joukkueet alasivut
+
Piilota sivun Lohko 1 Joukkueet alasivut
-
Noviisit
Aikuiset
Minorit
Juniorit
Masters
Seniorit
Lohko 2 Joukkueet
Näytä sivun Lohko 2 Joukkueet alasivut
+
Piilota sivun Lohko 2 Joukkueet alasivut
-
Noviisit
Aikuiset
Minorit
Juniorit
Seniorit
Kisaruokailu
Kisatori
TULOKSET
4.-5.3.2017 Seniorit ja Juniorit loppukilpailu, Juniorit HF
Näytä sivun 4.-5.3.2017 Seniorit ja Juniorit loppukilpailu, Juniorit HF alasivut
+
Piilota sivun 4.-5.3.2017 Seniorit ja Juniorit loppukilpailu, Juniorit HF alasivut
-
Tulokset
Talkoo-organisaatio
Ilmoittautuminen kisatalkoisiin
Kuvia kilpailusta
25.3.2017 ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailut
Näytä sivun 25.3.2017 ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailut alasivut
+
Piilota sivun 25.3.2017 ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailut alasivut
-
Tulokset
Talkoo-organisaatio
Ilmoittautuminen kisatalkoisiin
Kausi 2017-2018
Näytä sivun Kausi 2017-2018 alasivut
+
Piilota sivun Kausi 2017-2018 alasivut
-
Tähtien Startti 10.9.2017
Näytä sivun Tähtien Startti 10.9.2017 alasivut
+
Piilota sivun Tähtien Startti 10.9.2017 alasivut
-
Tulokset
YL JT SM 1.valintakilpailut
Näytä sivun YL JT SM 1.valintakilpailut alasivut
+
Piilota sivun YL JT SM 1.valintakilpailut alasivut
-
Kilpailuorganisaatio
Kilpailutalkoisiin ilmoittautuminen
Majoitustarjous
ML Tulokkaat ja Noviisit, YL Noviisit 1. vk 2.12.2017
Näytä sivun ML Tulokkaat ja Noviisit, YL Noviisit 1. vk 2.12.2017 alasivut
+
Piilota sivun ML Tulokkaat ja Noviisit, YL Noviisit 1. vk 2.12.2017 alasivut
-
Muodostelmaluistelukilpailun tiedot
Näytä sivun Muodostelmaluistelukilpailun tiedot alasivut
+
Piilota sivun Muodostelmaluistelukilpailun tiedot alasivut
-
Kisavahvistus ja Aikataulu
Tulokset
Yksinluistelukilpailun tiedot
Näytä sivun Yksinluistelukilpailun tiedot alasivut
+
Piilota sivun Yksinluistelukilpailun tiedot alasivut
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Kilpailutalkoisiin ilmoittautuminen
YL kutsukilpailut, ISU-sarjat 3.2.2018
Näytä sivun YL kutsukilpailut, ISU-sarjat 3.2.2018 alasivut
+
Piilota sivun YL kutsukilpailut, ISU-sarjat 3.2.2018 alasivut
-
Kilpailuorganisaatio
Kilpailutalkoisiin ilmoittautuminen
Tulokset
Luistelujärjestykset
Aikataulut
Kuva-arkisto
Näytä sivun Kuva-arkisto alasivut
+
Piilota sivun Kuva-arkisto alasivut
-
Kilpailukuvia 2010 - 11
Näytä sivun Kilpailukuvia 2010 - 11 alasivut
+
Piilota sivun Kilpailukuvia 2010 - 11 alasivut
-
Kilpailevien yksinluistelijoiden studiokuvat 2010 - 11
Savonlinnan kisat 21.11.2010
Haminan kilpailut 8.1.11
Kotkan kilpailut 4.2.11
Kotikilpailut 6.2.11
Tinttiparaati 19.2.2011
Joensuun kisat 5.3.2011
Muodostelman loppukilpailut 2011 KouJT
Kilpailukuvia 2011 - 12
Näytä sivun Kilpailukuvia 2011 - 12 alasivut
+
Piilota sivun Kilpailukuvia 2011 - 12 alasivut
-
Kotikisat 1.10.2011
Hyria Skating 23.9.2011
Lappeenrannan kisat 2.10.
Mikkelin kisat 16.10.2011
Haminan kisat 5.11.2011
Kotikisat 19.11.2011
Savonlinnan kisat 20.11.2011
KTL:n muokkakisat 27.11.2011
Haminan kisat 14.1.2012
Tinttien ja minien kotikisat 11.2.2012
Jämsän kisat 12.2.2012
Jämsän kisat 18.3.2012
Silver Skate 2012
Timanttifinaali 2012
Spring Carnival Pajulahti 2012
Kilpailukuvia 2012 - 13
Näytä sivun Kilpailukuvia 2012 - 13 alasivut
+
Piilota sivun Kilpailukuvia 2012 - 13 alasivut
-
Finlandia Trophy 2012
Haminan kisat 20.10.2012
Tuhansien tähtien kutsukilpailut 3-4.11.2012
Tinttiparaati 2013
Kilpailukuvia 2013 - 14
Näytä sivun Kilpailukuvia 2013 - 14 alasivut
+
Piilota sivun Kilpailukuvia 2013 - 14 alasivut
-
Heinolan kutsukilpailut 29.9.2013
KouJT:n SM-noviisikisat
Kotkan kisat 10.11.2013
Savonlinnan kisat 17.11.2013
Tuhansien tähtien kutsukilpailut 24.11.2013
Satunnaisia kisakuvia keväältä 2014
Muodostelman loppukilpailukuvia 2014
Yksinluistelu
Näytä sivun Yksinluistelu alasivut
+
Piilota sivun Yksinluistelu alasivut
-
Ryhmät
Näytä sivun Ryhmät alasivut
+
Piilota sivun Ryhmät alasivut
-
K1
K2
K3
K4
AK1
AK2
Timantit
Minitimantit
Taiturit
Harrasteryhmä
Valmentajat
Ohjeita kilpailijoille
Luistelupassi
Touko- ja kesäkuun jumppaan ilmoittautuminen
Muodostelmaluistelu
Näytä sivun Muodostelmaluistelu alasivut
+
Piilota sivun Muodostelmaluistelu alasivut
-
Joukkueet
Näytä sivun Joukkueet alasivut
+
Piilota sivun Joukkueet alasivut
-
Celestials - juniorit
Näytä sivun Celestials - juniorit alasivut
+
Piilota sivun Celestials - juniorit alasivut
-
Harjoitusajat
Team White Pearl - noviisit
Näytä sivun Team White Pearl - noviisit alasivut
+
Piilota sivun Team White Pearl - noviisit alasivut
-
Harjoitusajat
Team Silver Pearl - tulokkaat
Näytä sivun Team Silver Pearl - tulokkaat alasivut
+
Piilota sivun Team Silver Pearl - tulokkaat alasivut
-
Harjoitusajat
Pikkuhelmet - kehitysryhmä
Näytä sivun Pikkuhelmet - kehitysryhmä alasivut
+
Piilota sivun Pikkuhelmet - kehitysryhmä alasivut
-
Harjoitusajat
Ilmoittautuminen
Team Diamond Pearl - harrastejoukkue
Näytä sivun Team Diamond Pearl - harrastejoukkue alasivut
+
Piilota sivun Team Diamond Pearl - harrastejoukkue alasivut
-
Harjoitusajat
Ilmoittautuminen
Team Black Pearl - aikuiset
Näytä sivun Team Black Pearl - aikuiset alasivut
+
Piilota sivun Team Black Pearl - aikuiset alasivut
-
Harjoitusajat
Black Tekniikka - aikuisten tekniikkaryhmä
Näytä sivun Black Tekniikka - aikuisten tekniikkaryhmä alasivut
+
Piilota sivun Black Tekniikka - aikuisten tekniikkaryhmä alasivut
-
Ilmoittautuminen
Näytä sivun Ilmoittautuminen alasivut
+
Piilota sivun Ilmoittautuminen alasivut
-
Harjoitusajat
KKJT Alumnit
Näytä sivun KKJT Alumnit alasivut
+
Piilota sivun KKJT Alumnit alasivut
-
Harjoitusajat
Valmentajat ja ohjaajat
Näytä sivun Valmentajat ja ohjaajat alasivut
+
Piilota sivun Valmentajat ja ohjaajat alasivut
-
Annis Toiviainen
Jonna Pesonen
Helmi Tyyskä
Bindi Suorsa
Linda Luoma-aho
Luistelijalle
Näytä sivun Luistelijalle alasivut
+
Piilota sivun Luistelijalle alasivut
-
Muodostelman harjoitusajat
Muodostelman käsikirja
Ohjeet tapaturman sattuessa
Ilmoittautuminen joukkueisiin
Muodostelman tapahtumat
Luistelukoulu
Näytä sivun Luistelukoulu alasivut
+
Piilota sivun Luistelukoulu alasivut
-
Ensikertalaisten maksuton luistelukoulu
Luistelukoulun jatkoryhmä
Lisätietoa luistelukoulusta
Näytä sivun Lisätietoa luistelukoulusta alasivut
+
Piilota sivun Lisätietoa luistelukoulusta alasivut
-
Ohjeita vanhemmille
Luistelukoululaisen varusteet
Tapaturman sattuessa
Mitä luistelukoulun jälkeen?
Kevätnäytökseen ilmoittautuminen
Harjoitusajat
Näytä sivun Harjoitusajat alasivut
+
Piilota sivun Harjoitusajat alasivut
-
K1
K2
K3
K4
AK
Timantit
Minitimantit
Taiturit
Harrasteryhmä
Celestials
Team White Pearl
Team Silver Pearl
Pikkuhelmet
Team Black Pearl
Black Tekniikka
KKJT Alumnit
Jäävuorot ja jäädytykset
Näytä sivun Jäävuorot ja jäädytykset alasivut
+
Piilota sivun Jäävuorot ja jäädytykset alasivut
-
Kouvolan jäähalli
Kuusankosken jäähalli
Valkealan jäähalli
Inkeroisten jäähalli
Tapahtumat
Näytä sivun Tapahtumat alasivut
+
Piilota sivun Tapahtumat alasivut
-
Näytökset
Näytä sivun Näytökset alasivut
+
Piilota sivun Näytökset alasivut
-
Viisi Legendaa 7.4.2024
Hileen unohtumaton joulu 10.12.2023
Seikkailu Tylypahkassa 1.4.2023
Näytä sivun Seikkailu Tylypahkassa 1.4.2023 alasivut
+
Piilota sivun Seikkailu Tylypahkassa 1.4.2023 alasivut
-
Näytöstallenne
Topi Tiikerin Ihmeellinen Joulukalenteri 17.12.2022
Talviloman tehopäivät 26.-28.2.
Tähtisarjojen ohjelmakatselmus 10.9.2023
Yksinluistelun kilpailuihin ilmoittautuminen
Näytä sivun Yksinluistelun kilpailuihin ilmoittautuminen alasivut
+
Piilota sivun Yksinluistelun kilpailuihin ilmoittautuminen alasivut
-
Aloituskilpailu 29.9-1.10.2023 Mikkeli
Aurinkoinen aloituskilpailu 15.-17.9 Naantali
SaTun seurakilpailu Noviiseille ja B-silmuille 14.-15.10.2023
Tähtisarjojen syyskilpailu Mikkelissä 21.-22.10.2023
Tikkurila Trophy 21.-22.10. 2023
Seniorit, juniorit, noviisit 1. lohkokilpailu (lohko 2), 27.-29.10 Kotka
ABC-Cup 2023
Tarmon Marrasluistelut 4.11.2023 Varkaus
Tähtisarjojen kutsukilpailu Valkealassa 26.11
OP Lounaismaa Cup 25.-26.11 Salo
Joulupiruetit 1.-3.12.2023 Joensuu
Seniorit, juniorit, noviisit 2. lohkokilpailu (lohko 2), 13.-14.1 Lahti
Tuhansien Tähtien Kilpailu 21.1.2024
HaminaCup-seurakilpailu 27.-28.1
Crystal Cup-tähdet 2.-4.2.2024 Mikkeli
Satun Tähtiluistelut 17.2.2024 Savonlinna
Maalispiruetit 1.-3.3.2024 Joensuu
Hyvinkään seurakilpailu junioreille ja senioreille 3.-4.2.2024
Seniorien, Juniorien, Noviisien ja A-silmujen seurakilpailu, Kotka 17.-18.2
KEVÄÄN TÄHDET 2024 -tähtisarjojen seurakilpailu 9.3.2024 Hamina
Helmipäivä 12.11.2023
Topi Tiikerin talvirieha 13.2.
Seuratuotekauppa
Näytä sivun Seuratuotekauppa alasivut
+
Piilota sivun Seuratuotekauppa alasivut
-
Piruetin toppi + shortsitilaus
Kilpailut
Näytä sivun Kilpailut alasivut
+
Piilota sivun Kilpailut alasivut
-
Seuran järjestämät kilpailut
Näytä sivun Seuran järjestämät kilpailut alasivut
+
Piilota sivun Seuran järjestämät kilpailut alasivut
-
ML kansallisten sarjojen 1.kilpailu 18.-19.11.2023
Näytä sivun ML kansallisten sarjojen 1.kilpailu 18.-19.11.2023 alasivut
+
Piilota sivun ML kansallisten sarjojen 1.kilpailu 18.-19.11.2023 alasivut
-
Kisainfo
Näytä sivun Kisainfo alasivut
+
Piilota sivun Kisainfo alasivut
-
Kisaruokailu
Lipunmyynti
Aikataulut
Näytä sivun Aikataulut alasivut
+
Piilota sivun Aikataulut alasivut
-
Lauantai 18.11.
Sunnuntai 19.11.
Osallistuvat joukkueet
Näytä sivun Osallistuvat joukkueet alasivut
+
Piilota sivun Osallistuvat joukkueet alasivut
-
Aikuiset
Noviisit
Masters
Minorit
Juniorit
Seniorit
Tuomaristot
Tulokset
Dokumentit
Talkoolaiset
Näytä sivun Talkoolaiset alasivut
+
Piilota sivun Talkoolaiset alasivut
-
Talkootehtävät
Tuhansien Tähtien Kilpailu
Näytä sivun Tuhansien Tähtien Kilpailu alasivut
+
Piilota sivun Tuhansien Tähtien Kilpailu alasivut
-
Tulokset
YL Sen & Jun LK, YL Sen, Jun, SM-nov & Deb HF 9.-10.3.2024
Näytä sivun YL Sen & Jun LK, YL Sen, Jun, SM-nov & Deb HF 9.-10.3.2024 alasivut
+
Piilota sivun YL Sen & Jun LK, YL Sen, Jun, SM-nov & Deb HF 9.-10.3.2024 alasivut
-
Talkoot
Majoitustarjoukset
Kuusankosken jäähallin esittely
Galleria
Näytä sivun Galleria alasivut
+
Piilota sivun Galleria alasivut
-
Juniorit Loppukilpailu lyhyt ohjelma
Juniorit Loppukilpailu vapaa ohjelma
Seniorit Loppukilpailu lyhyt ohjelma
Seniorit Loppukilpailu vapaa ohjelma
Juniorit Hopeafinaali vapaaohjelma
Anni Uutela
Valmentajaesittely tulossa...
Etusivu
Seura
Yhteystiedot
Yksinluistelun toimihenkilöt ja ryhmävastaavat
Muodostelman toimihenkilöt
PoKLin toimisto ja laskutus
Arvot
Markkinointisopimus
Tietosuojaseloste
Teroituspalvelu
Lomakkeet ja ilmoittautuminen
Toimintakäsikirja 2023-2024
Seura
Yhteystiedot
Ota yhteyttä
Jaostot ja toimihenkilöt
Päätoimiset valmentajat
Tuntivalmentajat
Valmentajaesittelyt
Anni Uutela
Kuukausimaksut
Markkinointisopimus
Kannattajajäsenet
Pelisäännöt
Arvot
Materiaalipankki
Taitoluistelijan varusteinfo
KKJT-tuotteet
Seuravaatteet
Kuvia
Treenikuvia
KouJT:n ekat treenit tammikuussa 2010
Mustien treeneistä
Vaaleanpunaisten, Pinkkien ja Pronssisten treenit
Kevät 2011
Ennen näytöstä
Kesäloman kynnyksellä
Muodostelmaluistelu 2011
Treenit Kuusaalla 29.12.2011
Kevään 2012 vimppoja treenejä
Leirikuvia
Risport-taitoluisteluleiri Kuusankoskella elokuussa 2010
Niinirannan leiri -10
Kuusankosken Kesäleiri 2011
Niinirannan leiri 2011
Kuusankosken Kesäleiri 2012
Perheleiri 2012
Perheleiri 2013
Yksinluistelun kesäleiri elokuussa 2019
Kilpailukuvia
SM-senioreiden ja -junioreiden 1. vk 18.-19.10.2014
KTL:n kutsukilpailut 5.10.2014
KouJT:n muodostelmaluistelu kutsukilpailut 24.1.2015
Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut 24.1.2016
YL Tähtisarjojen kutsukilpailu 3.11.2019
Tinttien kutsukilpailu 3.11.2019
YL Seniorien, Juniorien ja Noviisien 2. lohkon 2. lohkokilpailu 11.-12.1.2020
ML Helmikisat 23.2.2020
Aikuiset
Noviisit
Tulokkaat
Minorit
Juniorit
Seniorit
Pikkuhelmet ja Team Diamond Pearl
Palkintojenjako
Näytöskuvia
Hokli-Pokli jääsirkus
Saapuuko joulu Korvatunturille?
Sumulaakson Seikkailijat Aarrejahdissa
Jouluinen jäägaala 2011
Usvalaakson uhka
Siljan päiväkirja 2012
Utuisen kanjonin tarina 2013
Mikko ja Liisa pelastavat joulun 2013
Liisa Ihmemaassa Jääsatu 2014
Pähkinänsärkijä 2014
Peter Pan 2015
Matka maailman ympäri - joulun 2015 jäägaala
Pieni merenneito 2016
Madagascar 2017
Prinsessa Ruusunen 2018
Mielen sopukoissa - Inside Out 2019
Joulun elokuvamaraton 2019
Kuvia eri tapahtumista
Puhtaallemeno Kouvolassa 8.9.2013
Kuvat 2010 - 2011
KouJT ja Duudsonit
Pulkkamäessä 20.12.
Puhtaallemeno Kuusankoskella 30.1.2011
Puhtaallemeno Kouvolassa 29.3.2011
PoKLin päättäjäiset 2011
Olympix 2011
Kuvat 2011 - 2012
Taiteiden Yö 2011
Puhtaallemeno 17.9.2011
KooKoon pelissä 14.12.2011
Joulukuvia 2011
Ystävänpäiväluistelut 14.2.2012
Muokkakuvia
Kuvat 2012 - 2013
Puhtaallemeno Valkealassa 2.9.2012
Puhtaallemeno Kouvolassa 29.9.2012
Yksilökuvat 2012
Puhtaallemeno Kouvolassa 17.10.2020
Tallinna 2016
Yhteistyökumppaneitamme
Arkisto
Kilpailut 2010 - 11
17.10.2010 (YL)
Kilpailuorganisaatio
6.2.2011 (YL)
Kilpailuorganisaatio
Kutsukilpailut 6.2.2011
Tinttiparaati 19.2.2011
Kilpailuorganisaatio
Tinttiparaati 19.2.2011
26. - 27.3.2011 (ML)
Kilpailuorganisaatio
Muokkakisat 26.-27.3.2011
Kilpailut 2011 - 12
KouJT:n kotikisat
Kutsukilpailut 1.10.2011 (YL)
Kutsukilpailut 19.11.2011 (YL)
Tintti-mini-paraati 11.2.2012
Muodostelman loppukisat 2012
Info
Joukkueet
Joukkueiden ruokailu
Majoitus
Talkooväki
Tulokset
Kuvia
Saapuneet kutsut
Kilpailut 2012 - 13
Saapuneet kutsut, syksy 2012
Saapuneet kutsut, kevät 2013
Kotikilpailut
Tuhansien tähtien kutsukilpailu 3. - 4.11.
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Debytanttien ja noviisien valintakilpailu 2.12.
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Tinttiparaati 19.1.
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Kutsukilpailut ja itäisen alueen 3. silmucupin osakilpailu 2.2.
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut 16.3.
Tulokset
Kilpailut 2013 - 14
2. - 3.11.2013 SM-noviisien valintakilpailut (YL)
Majoitustarjouksia
Kilpailuorganisaatio
Talkoolaisten ilmoittautuminen
24.11.2013 Tuhansien tähtien kutsukilpailut (YL)
Tulokset
26.1.2014 Kutsukilpailut, ISU-arviointi (YL)
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Talkoolaisten ilmoittautuminen
Muodostelman loppukilpailut 22. - 23.3.2014
Info
DVD ja kisatuotteet
Kuvia
Tulokset
28.3. A-silmujen Timanttifinaali
Tulokset
Kilpailut 2014 - 15
ISU-sarjojen kutsukilpailu 22.2.
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Testi-ilmoittautuminen
ML-kutsukilpailu 24.1.2015
Talkoolaiset
SM-noviisien 2. vk, 2 lohkoa, 10. - 11.1.2015
Kilpailuorganisaatio
Talkoolaisen ohje
Majoitustarjoukset
Tähtisarjojen kutsukilpailu 15.11.2014
Kilpailuorganisaatio
Tulokset
YL & JT: SM-seniorien ja -juniorien ja JT SM-noviisien 1. vk
Majoitustarjoukset
Kuvia
Kilpailuorganisaatio
Kilpailut 2015 - 16
Saapuneet kutsut, syksy 2015
Saapuneet kutsut, kevät 2016
Kymenlaakso Cup 2015
Announcement
Schedule
Accommodation
Talkoolaiset
Results
ML-Aluemestaruuskilpailu 2016
Osallistuvat joukkueet
Kisaruokailu
Tinttiparaati Inkeroisissa 2016
Kilpailut 2016 - 17
Kotikilpailut kaudella 2016-2017
23.10.2016 Tähtisarjojen kutsukilpailu
Talkoo-organisaatio
Ilmoittautuminen kisatalkoisiin
ML Kansallisten sarjojen 1. kilpailu
Kutsu&vahvistus
Yleisö
Talkoosivu
Talkooilmoittautuminen
Talkooruokatilaus
Lohko 1 Joukkueet
Noviisit
Aikuiset
Minorit
Juniorit
Masters
Seniorit
Lohko 2 Joukkueet
Noviisit
Aikuiset
Minorit
Juniorit
Seniorit
Kisaruokailu
Kisatori
TULOKSET
4.-5.3.2017 Seniorit ja Juniorit loppukilpailu, Juniorit HF
Tulokset
Talkoo-organisaatio
Ilmoittautuminen kisatalkoisiin
Kuvia kilpailusta
25.3.2017 ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailut
Tulokset
Talkoo-organisaatio
Ilmoittautuminen kisatalkoisiin
Kausi 2017-2018
Tähtien Startti 10.9.2017
Tulokset
YL JT SM 1.valintakilpailut
Kilpailuorganisaatio
Kilpailutalkoisiin ilmoittautuminen
Majoitustarjous
ML Tulokkaat ja Noviisit, YL Noviisit 1. vk 2.12.2017
Muodostelmaluistelukilpailun tiedot
Kisavahvistus ja Aikataulu
Tulokset
Yksinluistelukilpailun tiedot
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Kilpailutalkoisiin ilmoittautuminen
YL kutsukilpailut, ISU-sarjat 3.2.2018
Kilpailuorganisaatio
Kilpailutalkoisiin ilmoittautuminen
Tulokset
Luistelujärjestykset
Aikataulut
Kuva-arkisto
Kilpailukuvia 2010 - 11
Kilpailevien yksinluistelijoiden studiokuvat 2010 - 11
Savonlinnan kisat 21.11.2010
Haminan kilpailut 8.1.11
Kotkan kilpailut 4.2.11
Kotikilpailut 6.2.11
Tinttiparaati 19.2.2011
Joensuun kisat 5.3.2011
Muodostelman loppukilpailut 2011 KouJT
Kilpailukuvia 2011 - 12
Kotikisat 1.10.2011
Hyria Skating 23.9.2011
Lappeenrannan kisat 2.10.
Mikkelin kisat 16.10.2011
Haminan kisat 5.11.2011
Kotikisat 19.11.2011
Savonlinnan kisat 20.11.2011
KTL:n muokkakisat 27.11.2011
Haminan kisat 14.1.2012
Tinttien ja minien kotikisat 11.2.2012
Jämsän kisat 12.2.2012
Jämsän kisat 18.3.2012
Silver Skate 2012
Timanttifinaali 2012
Spring Carnival Pajulahti 2012
Kilpailukuvia 2012 - 13
Finlandia Trophy 2012
Haminan kisat 20.10.2012
Tuhansien tähtien kutsukilpailut 3-4.11.2012
Tinttiparaati 2013
Kilpailukuvia 2013 - 14
Heinolan kutsukilpailut 29.9.2013
KouJT:n SM-noviisikisat
Kotkan kisat 10.11.2013
Savonlinnan kisat 17.11.2013
Tuhansien tähtien kutsukilpailut 24.11.2013
Satunnaisia kisakuvia keväältä 2014
Muodostelman loppukilpailukuvia 2014
Yksinluistelu
Ryhmät
K1
K2
K3
K4
AK1
AK2
Timantit
Minitimantit
Taiturit
Harrasteryhmä
Valmentajat
Ohjeita kilpailijoille
Luistelupassi
Touko- ja kesäkuun jumppaan ilmoittautuminen
Muodostelmaluistelu
Joukkueet
Celestials - juniorit
Harjoitusajat
Team White Pearl - noviisit
Harjoitusajat
Team Silver Pearl - tulokkaat
Harjoitusajat
Pikkuhelmet - kehitysryhmä
Harjoitusajat
Ilmoittautuminen
Team Diamond Pearl - harrastejoukkue
Harjoitusajat
Ilmoittautuminen
Team Black Pearl - aikuiset
Harjoitusajat
Black Tekniikka - aikuisten tekniikkaryhmä
Ilmoittautuminen
Harjoitusajat
KKJT Alumnit
Harjoitusajat
Valmentajat ja ohjaajat
Annis Toiviainen
Jonna Pesonen
Helmi Tyyskä
Bindi Suorsa
Linda Luoma-aho
Luistelijalle
Muodostelman harjoitusajat
Muodostelman käsikirja
Ohjeet tapaturman sattuessa
Ilmoittautuminen joukkueisiin
Muodostelman tapahtumat
Luistelukoulu
Ensikertalaisten maksuton luistelukoulu
Luistelukoulun jatkoryhmä
Lisätietoa luistelukoulusta
Ohjeita vanhemmille
Luistelukoululaisen varusteet
Tapaturman sattuessa
Mitä luistelukoulun jälkeen?
Kevätnäytökseen ilmoittautuminen
Harjoitusajat
K1
K2
K3
K4
AK
Timantit
Minitimantit
Taiturit
Harrasteryhmä
Celestials
Team White Pearl
Team Silver Pearl
Pikkuhelmet
Team Black Pearl
Black Tekniikka
KKJT Alumnit
Jäävuorot ja jäädytykset
Kouvolan jäähalli
Kuusankosken jäähalli
Valkealan jäähalli
Inkeroisten jäähalli
Tapahtumat
Näytökset
Viisi Legendaa 7.4.2024
Hileen unohtumaton joulu 10.12.2023
Seikkailu Tylypahkassa 1.4.2023
Näytöstallenne
Topi Tiikerin Ihmeellinen Joulukalenteri 17.12.2022
Talviloman tehopäivät 26.-28.2.
Tähtisarjojen ohjelmakatselmus 10.9.2023
Yksinluistelun kilpailuihin ilmoittautuminen
Aloituskilpailu 29.9-1.10.2023 Mikkeli
Aurinkoinen aloituskilpailu 15.-17.9 Naantali
SaTun seurakilpailu Noviiseille ja B-silmuille 14.-15.10.2023
Tähtisarjojen syyskilpailu Mikkelissä 21.-22.10.2023
Tikkurila Trophy 21.-22.10. 2023
Seniorit, juniorit, noviisit 1. lohkokilpailu (lohko 2), 27.-29.10 Kotka
ABC-Cup 2023
Tarmon Marrasluistelut 4.11.2023 Varkaus
Tähtisarjojen kutsukilpailu Valkealassa 26.11
OP Lounaismaa Cup 25.-26.11 Salo
Joulupiruetit 1.-3.12.2023 Joensuu
Seniorit, juniorit, noviisit 2. lohkokilpailu (lohko 2), 13.-14.1 Lahti
Tuhansien Tähtien Kilpailu 21.1.2024
HaminaCup-seurakilpailu 27.-28.1
Crystal Cup-tähdet 2.-4.2.2024 Mikkeli
Satun Tähtiluistelut 17.2.2024 Savonlinna
Maalispiruetit 1.-3.3.2024 Joensuu
Hyvinkään seurakilpailu junioreille ja senioreille 3.-4.2.2024
Seniorien, Juniorien, Noviisien ja A-silmujen seurakilpailu, Kotka 17.-18.2
KEVÄÄN TÄHDET 2024 -tähtisarjojen seurakilpailu 9.3.2024 Hamina
Helmipäivä 12.11.2023
Topi Tiikerin talvirieha 13.2.
Seuratuotekauppa
Piruetin toppi + shortsitilaus
Kilpailut
Seuran järjestämät kilpailut
ML kansallisten sarjojen 1.kilpailu 18.-19.11.2023
Kisainfo
Kisaruokailu
Lipunmyynti
Aikataulut
Lauantai 18.11.
Sunnuntai 19.11.
Osallistuvat joukkueet
Aikuiset
Noviisit
Masters
Minorit
Juniorit
Seniorit
Tuomaristot
Tulokset
Dokumentit
Talkoolaiset
Talkootehtävät
Tuhansien Tähtien Kilpailu
Tulokset
YL Sen & Jun LK, YL Sen, Jun, SM-nov & Deb HF 9.-10.3.2024
Talkoot
Majoitustarjoukset
Kuusankosken jäähallin esittely
Galleria
Juniorit Loppukilpailu lyhyt ohjelma
Juniorit Loppukilpailu vapaa ohjelma
Seniorit Loppukilpailu lyhyt ohjelma
Seniorit Loppukilpailu vapaa ohjelma
Juniorit Hopeafinaali vapaaohjelma